top of page

BUTEYKO METHOD - METODA BUTEJKI

Co to jest metoda Butejki?

Metoda Butejki to metoda pracy z oddechem opracowana przez lekarza Konstantyna Buteyko, który uważał że oddychanie mniej i wolniej może poprawić zdrowie i samopoczucie. Głównym założeniem jest zmniejszenie objętości oddechowej i oddychanie przez nos. Prawidłowy oddech na co dzień jest wolny, cichy i regularny. Metoda stanowi wsparcie organizmu.

Czy tego potrzebujesz?

Oddech jest niezbędnym elementem zdrowia umysłu i ciała. Dowiesz się jak zadbać o oddychanie w "nieśpiewaniu" i "niemówieniu".  Zwiększysz dotlenienie ciała. To jak oddychasz na co dzień, wpływa na kondycję Twojego głosu. Jeżeli zadbasz  o funkcjonalny oddech, poprawi się jakość Twojego snu. Sen jest podstawową do zachowania głosu w dobrej formie. Więcej snu to także mniej stresu i większa koncentracja, która jest niezbędna w treningu wokalnym. Łatwiej będzie Ci pracować nad utrzymaniem dłuższej frazy w piosence, jeżeli poćwiczysz spowalnianie wydechu. Oddychając przez nos w ciągu dnia i w nocy, zmniejszasz prawdopodobieństwo wystąpienia infekcji i tracisz mniej wody.

Dla kogo?

Tę metodę stosuję jako wsparcie treningu głosowego. (To nie tak, że zmuszam Cię do oddychania nosem w śpiewaniu. Oddech jest zależny od wokalnego zadania.) Szczególnie polecam tym, którzy mają problem z koncentracją i "biegającymi myślami".  Jeżeli czujesz, że brakuje Ci powietrza lub spotykają Cię częste infekcje, a przez większość dnia oddychasz ustami - spróbuj tych ćwiczeń.

Dlaczego u nas?

Certyfikat, który posiadam został wydany przez Buteyko Clinic International i Patricka McKeowna. Patrick od lat propaguje metodę Butejki na całym świecie. Kurs oparty jest na badaniach. Na stronie butejko.pl znajdziesz listę instruktorów. Na moich zajęciach dowiesz się jak połączyć metodę Butejki z treningiem wokalnym.

Zarezerwuj lekcję

☎️ 531 097 953

bottom of page