top of page

ESTILL VOICE TRAINING

Co to jest EVT?

Estill Voice Training to program treningu głosowego bazujący na anatomii i fizjologii. Jest wykorzystywany w pracy z wokalistami, ale także z głosem mówionym i w rehabilitacji. Jego autorką jest amerykańska śpiewaczka i badaczka Jo Estill, która była niezwykle dociekliwa i szukała odpowiedzi na pytanie " Jak ja to robię?". Model EVT pokaże Ci jak kontrolować i izolować poszczególne grupy mięśni i struktury biorące udział w tworzeniu głosu. Pracujesz nad wyeliminowaniem niepotrzebnych napięć. Poznajesz  "składniki" głosu i "przepisy" na brzmienia. Powiedzmy, że uczysz się wokalnego gotowania! Estill uważała, że każdy ma piękny głos musi się tylko nauczyć z niego korzystać.

Czy tego potrzebujesz?

Świadoma kontrola, którą wypracujesz dzięki treningowi nie ograniczy Cię, ale da Ci nowe możliwości. Dzięki EVT możliwe jest zachowanie głosu w zdrowiu, dokonywanie wyborów artystycznych: śpiewanie w różnych stylach i tworzenie własnego brzmienia, zwiększenie pewności i zredukowanie lęku przed wystąpieniami.

 

Dla kogo?

Szczególnie polecam osobom, które wcześniej uczyły się już śpiewać, ale szukają nowych możliwości. Jeżeli utknąłeś w jednym punkcie np. byłeś trenowany klasycznie, a chcesz brzmieć rozrywkowo, to może być rozwiązanie dla Ciebie. Metoda jest też bardzo dobra dla nauczycieli śpiewu i trenerów wokalnych, którzy chcą poszerzyć wachlarz swoich narzędzi i usystematyzować swoją wiedzę, żeby szybciej rozwiązywać wokalne zagadki podczas własnych lekcji. Jeśli chcesz wiedzieć "DLACZEGO?" zanim coś zrobisz -  ta metoda jest dla Ciebie.

Dlaczego u nas?

Model działa na całym świecie już prawie 40 lat, ale do Polski dotarł całkiem niedawno. Wielu nauczycieli deklaruje, że uczy EVT. Musisz wiedzieć, że trener Estill musi przejść wymagającą drogę certyfikacji opartą na egzaminach teoretycznych, praktycznych i obserwacji lekcji zanim uzyska kwalifikacje do uczenia tą metodą. Ukończenie weekendowego kursu nie wystarczy. Na dzień pisania tego tekstu w Polsce jest dwóch trenerów z tytułem Estill Master Trainer, który uprawnia do trenowania tą metodą we własnym studio i prowadzania jednodniowych warsztatów. Jednym z nich jest Wydra. (Aktualną listę znajdziesz na stronie Estill Voice.)

estillvoice.png

Zarezerwuj lekcję

☎️ 531 097 953

bottom of page