top of page

Zarezerwuj lekcję

☎️ 531 097 953

JOGA TWARZY

Co to jest joga twarzy?

Joga twarzy to połączenie ćwiczeń twarzy, masażu twarzy, akupresury i relaksacji. Opiera się na tradycyjnych technikach oraz nowoczesnych badaniach biorących pod uwagę budowę i układ twarzy.  Face Yoga kojarzy się głównie z ćwiczeniami na "młodzieńczy wygląd".  Ja uważam, że świetnie się sprawdzi w treningu głosu. Na zajęciach łączymy metodę Danielle Collins z dodatkowymi ruchami automasażowymi w obszarze żuchwy, barków i szyi. Dowiesz się m.in. gdzie znajduję się levator labii superioris alaeque nasi, czyli... mięsień Elvisa. 

Czy tego potrzebujesz?

Niektórzy mawiają, że to co czujemy wewnątrz odzwierciedlają nasze twarze. Chcesz czy nie Twoja twarz bierze udział w emisji głosu. Trening i automasaż odpowiednich mięśni pomogą Ci poczuć się zrelaksowanym i poprawią Twoje samopoczucie.  Odpowiednie ćwiczenia wzmacniają i relaksują mięśnie twarzy. Masz większą świadomość tego, które z nich pracują. Uczysz się zauważać i "wyłączać" mięśnie, których praca nie jest potrzebna i redukujesz napięcia. Ponadto ćwiczenia poprawiają krążenie i mogą pozytywnie wpłynąć na symetrię twarzy. Usprawnią także pracę języka.

 

Dla kogo?

Polecam wszystkim, którzy pracują głosem i w mowie i w śpiewie. Trening i automasaż twarzy to zwiększenie świadomości pracy mięśni, które wpływają na prawidłową emisję. Moim zdaniem taki zestaw technik stanowi doskonałe wsparcie treningu wokalnego.

Dlaczego u nas?

Ukończyłam kurs trenerski "Danielle Collins Face Yoga Method" opracowany przez światowej sławy eksperta jogi twarzy i uzyskałam tytuł trenera jogi twarzy, Brałam również udział w kursie masażu wokalnego organizowanym przez Vocal Heath Education w Londynie. Uczyłam się od znakomitych terapeutów manualnych - Stephena Kinga i Roberta Price`a. Te doświadczenia pomagają mi zaproponować Ci odpowiedni zestaw ćwiczeń, które sprawią że Twój głos będzie czuł się jeszcze lepiej.

bottom of page